הולכה ופינוי נוזלים של המערכת היישובית והלאה למערכת הכלל-ארצית על ידי שילוב מספר אלמנטים טרומיים מבטון מזויין בהתאם לתקן הישראלי

האלמנטים הללו מחולקים למספר מוצרי בטון טרוםהמחוברים יחד כמערכת שלמה מודולרית שמטרתה להוליך באופן המיטבי נוזלים מנקודת האיסוף אל נקודת הפינוי. במערכת הביוב והניקוז נכללים המוצרים הבאים :
1. תאי תפיסה – "קולטנים" בשפה המקצועית – שמטרתם לאסוף את מי הגשמים ולתעל אותם מתחת לפני הקרקע.
2. צינורות בטון – מהווים את התשתית בפועל להולכת הנוזלים באופן מיטבי מכל נקודות האיסוף. הצינורות בקטרים שונים וברמות דרג שונות על מנת להתאים לסביבות השונות מבחינת אגרסיביות הנוזלים והעומסים בהתאם לתנאים בהם הותקנו.
3. תאי בקרה – "שוחות ביוב" בשפה המקצועית – שמטרתם להוות צמתי בקרה שבאמצעותם ניתן לטפל בתקלות ולוודא שהולכת הביוב מהבתים אל המערכת הכלל הארצית נעשית באופן רציף ותקין.
ישנה הבחנה בין תאים עגולים לבין תאים מלבניים (על פי צרכי הפרויקט ודרישת המתכנן המוסמך) אך המשותף לשתי התצורות הללו הוא המבנה האחיד של האלמנטים המרכיבים את התא. תחתית+חוליה+תקרה+מכסה=תא בקרה קומפלט:
א. תחתית – האלמנט הנמוך ביותר של התא. אלמנט מבטון
טרומי המגיע עם רצפה.
ב. חוליה – מחברת את התחתית לאלמנט שמעליה. לא פעם נקראת "חוליית הגבהה" והחוליה מגיעה בגבהים שונים. החוליה דומה מאד לתחתית בצורתה אך בניגוד לתחתית שלה יש רצפה , החוליה פתוחה גם בחלק התחתון וגם בחלק העליון.
ג. תקרה – האלמנט הגבוה ביותר של התא. אלמנט מבטון 60 ס"מ – 60 טרומי שבחלקו העליון נותר פתח (לרוב קוטר הוא הפתח הסטנדרטי) פתח התא נסגר באמצעות מכסה ייעודי ותקני. הפרמטר החשוב ביותר לתקרה ולמכסה הוא העומס המרבי של הסביבה בא יותקן התא. למשל, עומס בינוני B-125 מיועד לאזור מדרכה/הולכי רגל ועומס כבד D-400 מיועד לכבישים. ישנה אפשרות גם לתכנן תקרה עם פתח מותאם יעודית לפרוייקט תעשיות בע"מ מייצרת ומספקת את כל האלמנטים 27 בר-אל הללו על פי התקנים המחייבים ועל פי דרישות המתכנן של כל פרוייקט.
ניתן במהלך ההזמנה לבקש תוספת של קדחים באלמנטים השונים, תוספות ואביזרים נלווים הנדרשים על פי התקן
(למשל תוספת של מדרגות פלסטיק מבוטנות בכל תא מלבני או עגול החל מקוטר 100 ס"מ) .

קבלו הצעת מחיר לפרויקט שלכם!

× שירות WhatsApp